LATAWIEC DWULINKOWY DLA DZIECKA

82 zł brutto

Nowy produkt

Duży latawiec (120x55 cm) wykonany z wysokiej jakości niedrącego się poliestru w pięknych kolorach tęczy. Dwulinkowy latawiec bez stelażu unosi się przy średnim i dużym wietrze. W zestawie znajdują się linki oraz uchwyty, służące do zwijania linek, woreczek do przechowywania. Latawiec dla dzieci od 8 lat

Więcej szczegółów

Latawiec to dobra propozycja aktywnego spędzania czasu na z dzieckiem na plaży. Puszczanie latawca to przede wszystkim świetny pomysł na zabawę w wietrzne dni. Pierwsze próby samodzielnego sterowania latawcem na pewno najłatwiej realizować na otwartej przestrzeni jak plaża lub pole. Warto ćwiczyć z dzieckiem i próbować puszczać latawiec - aż maluchowi uda się utrzymać latawiec w powietrzu przez kilka chwil lub nawet samodzielnie wzbić go w po wietrze. Dziecko, któremu uda się opanować puszczanie latawca, będzie niezwykle dumne z osiągniętego sukcesu.  Próby zakończone sukcesem na pewno zachęcą do długiej zabawy i treningów. Latawiec dwulinkowy Tęcza- jest nieco trudniejszy w sterowaniu od latawca jednolinkowego. Ten typ latawca przeznaczony jest dla bardziej wprawionych użytkowników - od około 8go - 10go roku życia.

Wymiar opakowania: 16 x 10 x 3 cm

Waga : 0,12 kg

Jak puszczać latawiec?

Pierwsze próby sterowania latawcem będą trudne. Mogą skończyć sie kilkoma niepowodzeniami. Jednak z upływem czasu dziecko nauczy się puszczać latawiec. Trening z latawcem to świetna nauka nie tylko koordynacji ale siły charakteru. Jak łatwo sie poddać wiemy wszyscy. Wytrwać i zdobyć cel - to  nie lada zadanie. 

Sterowanie latawcem - jak to się robi? Stajemy plecami do kierunku wiatru. Rozwijamy linkę i kładziemy latawiec na ziemi. W uniesieniu latawca może pomóc rodzic, podrzucając go do góry. Gdy latawiec wzniesie się do góry należy wyczuć, w jakich pozycjach wznosi się, a w jakich opada. Bardzo istotne jest wyczucie wiatru i współpracowanie z nim.  Zwracaj szczególną uwagę na kierunek i siłe wiatru. Po kilku próbach dziecko samo zacznie wyczuwać, w którym miejscu latawiec unosi się do góry. Gdy latawiec będzie już utrzymywał się w powietrzu, można spróbować zacząć zmieniać kierunek jego lotu za pomocą zwijania lub rozwijania linki i przemieszczania się w różne strony.

Najlepsza pora na latawiec to tak, gdy wieje wiatr. Bez wiatru latawiec nie poleci, dlatego tylko wietrzna pogoda pozwoli na tego typu zabawę. Nadmorskie plaże są bardzo dobrym miejscem do puszczania latawca ze względu na dużą ilość miejsca i wiatr, który pozwala na puszczanie latawca. ALe jeśli mamy za daleko na plaże to poszukaj w swojej okolicy, miejsce o płaskiej powierzchni, dość rozległe, najlepiej bez domów i drzew w pobliżu. Puszczanie latawca to świetna zabawa. Pozwala ćwiczyć koordynację ruchową, jest doskonałą rozrywką na wietrzne dni i motywuje - każdy udany manewr czy chociażby utrzymanie latawca w powietrzu przez parę chwil cieszy dziecko, napawa je dumą i zachęca do dalszej zabawy i kolejnych prób. To prawdziwy trening wzmacniający chart ducha i siłę charakteru. Latawiec nie kosztuje dużo, a zabawa nim daje naprawdę dużo radości. Natomiast chwile spędzone aktywnie razem z dzieckiem - bezcenne.

Przeznaczenie zabawki na plaże
Gatunek zabawki ogrodowe
Minimalny wiek dziecka zabawki dla 8 latka

Produkty powiązane