LATAWIEC KIESZONKOWY

33 zł brutto

Nowy produkt

Poręczny, mały latawiec (46x32 cm), który łatwo wznosi się w powietrze przy lekkim i średnim wietrze dzięki prostej budowie. Idealny dla zaczynających przygodę z latawcem. Dwa długie 'ogony' stabilizują lot latawca podczas wiatru. Latawiec wykonany jest z wysokiej jakości niedrącego się poliestru. W zestawie znajduje się linka oraz uchwyt, służący do zwijania linki. Polecamy dla dzieci od 4 lat.

Więcej szczegółów

Idealny latawiec dla dzieci na lekki wiatr. Prosty w prowadzeniu. Dzięki lekkiej i stabilnej konstrukcji latawiec, łatwo wznosi się w powietrze przy umiarkowanym wietrze. Długie ogony stabilizują lot latawca również przy silniejszych wiatrach. Puszczanie latawca to świetny pomysł na zabawę w wietrzne dni. Pierwsze próby samodzielnego sterowania latawcem na pewno najłatwiej realizować na plaży lub polu. Warto ćwiczyć z dzieckiem i próbować puszczać latawiec - aż maluchowi uda się utrzymać latawiec w powietrzu przez kilka chwil lub nawet samodzielnie wzbić go w po wietrze. 

Wymiar opakowania: 16 x 10 x 3 cm

Waga : 0,12 kg

Wprowadzenie do zabawy z latawcem.

Jak puszczać latawiec? Pierwsze próby sterowania latawcem będą trudne. Mogą skończyć się kilkoma niepowodzeniami. Jednak z upływem czasu dziecko nauczy się puszczać latawiec. Trening z latawcem to świetna nauka nie tylko koordynacji ale siły charakteru. Jak łatwo się poddać wiemy wszyscy. Wytrwać i zdobyć cel - to nie lada zadanie. Sterowanie latawcem - jak to się robi? Stajemy plecami do kierunku wiatru. Rozwijamy linkę i kładziemy latawiec na ziemi. W uniesieniu latawca może pomóc rodzic, podrzucając go do góry. Gdy latawiec wzniesie się do góry należy wyczuć, w jakich pozycjach wznosi się, a w jakich opada. Bardzo istotne jest wyczucie wiatru i współpracowanie z nim. Zwracaj szczególną uwagę na kierunek i siłę wiatru. Po kilku próbach dziecko samo zacznie wyczuwać, w którym miejscu latawiec unosi się do góry. Gdy latawiec będzie już utrzymywał się w powietrzu, można spróbować zacząć zmieniać kierunek jego lotu za pomocą zwijania lub rozwijania linki i przemieszczania się w różne strony. Najlepsza pora na latawiec to tak, gdy wieje wiatr. Bez wiatru latawiec nie poleci, dlatego tylko wietrzna pogoda pozwoli na tego typu zabawę. Nadmorskie plaże są bardzo dobrym miejscem do puszczania latawca ze względu na dużą ilość miejsca i wiatr, który pozwala na puszczanie latawca. Ale jeśli mamy za daleko na plaże to poszukaj w swojej okolicy, miejsce o płaskiej powierzchni, dość rozległe, najlepiej bez domów i drzew w pobliżu. Puszczanie latawca to świetna zabawa. Pozwala ćwiczyć koordynację ruchową, jest doskonałą rozrywką na wietrzne dni i motywuje - każdy udany manewr czy chociażby utrzymanie latawca w powietrzu przez parę chwil cieszy dziecko, napawa je dumą i zachęca do dalszej zabawy i kolejnych prób. To prawdziwy trening wzmacniający chart ducha i siłę charakteru. Latawiec nie kosztuje dużo, a zabawa nim daje naprawdę dużo radości. Natomiast chwile spędzone aktywnie razem z dzieckiem - bezcenne.

Przeznaczenie zabawki na plaże
Gatunek zabawki ogrodowe
Minimalny wiek dziecka zabawki dla 5 latka

Produkty powiązane