Kreatywne sposoby wręczania prezentu

  Kreatywne sposoby wręczania prezentu

Dlaczego by się nie zabawić ze sposobem, w jaki dajesz prezent?

Urodziny dla dzieci są takim dniem w roku, w który dzieci chcą czuć się wyjątkowo. A Dorośli chętnie uczestniczą w celebrowaniu tego dnia. Najlepiej, gdybyśmy to robili co rok inaczej i w wyjątkowy sposób. Tylko jak?
My już wiemy i podpowiadamy jak to się robi.
Oczywiście nie ma nic złego w tym, że owiniemy prezent i podarujemy go wprost, ale świetnym sposobem na to, aby ktoś zapamiętał i cieszy się w wyjątkowy sposób z otrzymanego prezentu, jest ukrycie go i zmobilizowanie niczego niepodejrzewającego Jubilata do szukania prezentu. Zamiast wręczania zapakowanego prezentu, dajesz wskazówkę/zadanie, której wykonanie ujawnia miejsce schowania prezentu.
Podzielimy się z Wami pomysłami, które zastąpią tradycyjny sposób pakowania prezentów. Pasują na każdą okazję i na dowolny prezent. A wręcz są nieocenione dla tych, które są oczywiste lub trudne do opakowania, takie jak kije golfowe, bilety do kina, pieniądze itp. Sposób ten nadaje się do prezentów dla małych i dla dużych, dla drogich i tanich prezentów.
Możesz czuć się wręcz nieswojo, dając nastolatkowi pieniądze na urodziny czy Święta Bożego Narodzenia, nawet jeśli wiesz, że na taki prezent liczy. Chyba wielu się z nami zgodzi, że wręczenie komuś koperty, nie jest imponującą formą.
Dobrą wiadomością jest to, że nie jesteś skazany na krępującą rutynę. 
gra dla dzieci w poszukiwanie prezentu

Oto nasze zabawne sposoby dawania prezentów, które dadzą obu stroną moc zabawy.

1 . UKŁADANKA. Wpisz miejsce, gdzie ukryłeś prezent na puzzlach lub na zwykłej kartce, którą następnie potniesz. Dopiero po ułożeniu elementów obdarowany może cieszyć się prezentem. Uważaj z ilością elementów do ułożenia – żeby nie zamęczyć gracza
2. ZAGADKA. Stwórz zabawną zagadkę, którą należy rozwiązać. Odpowiedź na zagadkę wskazuje miejsce ukrycia prezentu. Zagadka może być związana tematycznie z prezentem ale nie musi. Najlepiej gdy dotyczy dziedziny którą obdarowany się interesuje. Lubi jeździć na motorze, szybkie auta – zagadka motoryzacyjna, lubi gadżety, elektronik, gry komputerowe – zrób zagadkę wykorzystując e-maila, lub jakąś aplikacje w telefonie. Przekazanie zagadki nie musi być na papierze. Ogranicza cię tylko wyobraźnia.
3. BALON. Na kartce wpisz nazwę, gdzie schowałeś prezent, potnij ją na kilka kawałków. Umieść po jednym elemencie w balonie, nadmuchaj balony, zawiąż i wręcz bukiet z balonów. Odbiorca musi przebić balony i odczytać notatkę. To doskonały sposób na przekazanie gotówki, bo zamiast wiadomości umieszczasz w balonach banknoty.
4. ZASKOCZENIE. Zamiast dawać prezent wprost, możesz pozwolić, aby odbiorca po prostu natknął się na niego. Niezależnie od tego, czy jest zapakowany, czy nie, połóż prezent gdzieś, gdzie odbiorca idzie codziennie, na przykład w szafce na leki, pudełku na płatki śniadaniowe lub laptopie, butach, przy kluczykach od samochodu itd. Efekt jest najlepszy, gdy miejsce niespodzianki wpisuje się w regularną dzienną rutynę, która nie zmienia się z dnia na dzień. Ten sposób pozytywnie oszołomi odbiorcę, gdy na przykład "W mydelniczce zobaczy spinki do mankietów! " Pamiętaj, aby nie ukrywać prezentu tak dobrze, że zostanie on przeoczony, zagubiony lub ześlizgnie się w inne miejsce.
5. Koń trojański. Wręczenie prezentu z motywem podstępu, jest idealne dla osób którym zdażyło się wcześniej tej samej osobie wręczyć nietrafiony prezent. Chodzi o to, aby zasiać rozczarowanie (może nawet oburzenie!), które szybko zmienia się w ogromną radość. Jak to się robi: Przygotuj puste pudełko jakiegoś produktu użytkowego, zdecydowanie nie seksownego – np. po żelazku, po blenderze, karton po encyklopedii, karton po wiadrze z mopem i tym podobne są idealne. W takie oto nieseksowne opakowanie spakuj swój prezent i zawiąż wielką czerwoną wstążką, co dodatkowo zmyli przeciwnika Zasadniczo chodzi o uzyskanie efektu, cytuje: "Nie mogę uwierzyć, że odważyłeś się kupić mi żelazko na naszą rocznicę!" Być może będziecie musieli delikatnie podpowiedzieć osobie, aby jednak odpakowała prezent, niczego nie tłumacząc dalej by nie zepsuć efektu WOW! Przy odrobinie pomysłowości możesz sprawić, że wręczenie prezentu będzie równie satysfakcjonujące jak sam prezent Biżuteria.
6. POLOWANIE – to sposób wymagający więcej zaangażowania niż sposoby wcześniej opisane. Składa się z kilku etapów. To nasz ulubiony sposób, szczególnie dla dzieci. Na czym polega POLOWANIE? Tworzymy wskazówki na prezent niespodzianka z jednego miejsca do drugiego. Ostateczna wskazówka naprowadza, gdzie prezent jest schowany. Zabawa wymaga oczywiście więcej zaangażowania... ale w końcu będzie to coś niezapomnianego i specjalnego dla ciebie i odbiorcy!
Polowanie na prezent może trwać jeden lub kilka dni, być akcją ograniczoną do jednego pomieszczenia lub do całego domu, a nawet poszerzona o ogród lub pobliski park. Ogranicza Cie tylko fantazja i czas. Gotowa wersja Zabawy jest przeznaczona dla dzieci w wieku 7-15 lat.
Poniżej zwarty opis gotowej zabawy, którą można od ręki zakupić na naszej platformie.

POLOWANIE NA PREZENT - co to za gra?

Zabawę, co do zasady można podzielić na 3 etapy.
1 etap – przeczytanie listu, który rozpoczyna POLOWANIE
2 etap – szukanie wskazówek i rozwiązywanie zadań
3 etap – odnalezienie prezentu z listem gratulacyjnym 

Jest kilka opcji wyboru:
- ze względu na wiek dziecka: 7-910-12 oraz 13-15
- ze względu na ilość zagadek: MINI i MIDI oraz GIGA Wersja GIGA bez względu na kategorie wiekową zawiera dodatkowo w zestawie dwa gadżety.
Zabawa Polowanie na prezent jest spersonalizowana dla jednego dziecka. Włączenie do zabawę innych uczestników polecamy ograniczyć tylko do roli pomocników.

Prezentacja przebiegu zabawy POLOWANIE NA PREZENT

Nadchodzi tajemniczy list ... skierowany do twojego dziecka. Niespodzianka jest ukryta w twoim domu i tylko ono może go znaleźć! List zawiera pierwszą bardzo łatwą wskazówkę, która doprowadzi do kolejnej wskazówki już trudniejszej. I tak od wskazówki do wskazówki dziecko odnajduje ukryty prezent z okazji… No właśnie jakiej? To mogą być urodziny, Dzień Dziecka, dobre świadectwo na zakończenie roku szkolnego albo inna dowolna okazja. Jest okazja jest zabawa !

jak schować prezent dla dziecka

Prezent dla dziecka możemy dać z różnych okazji… Dlatego właśnie zabawa POLOWANIE NA PRFEZENT nie jest ukierunkowana tematycznie. Można ją wykorzystać na różną okazję, nie tylko na urodziny. Możemy na ostatniej wskazówce ręcznie wpisać indywidualną treść, czyniąc zabawę ściśle związaną z danym wydarzeniem z życia dziecka. Zabawę kończy odnalezienie prezentu.

Wersja GIGA jest bogatsza od pozostałych. Różni się ilością zagadek oraz dodatkowymi gadżetami. W tej wersji po drodze do znalezienia prezentu, pojawia się motyw skrytki zamkniętej na szyfr następnie akcja zmienia się w szukanie wskazówek do cyfr, które otworzą skrytkę. Jeśli prezentem jest coś niewielkiego, np. pieniądze, bilety do kina, karta podarunkowa lub inny niewielkich rozmiarów prezent, możesz wykorzystać skrytkę jako miejsce FINAŁOWE. Wystarczy zapakować w niej prezent i zamiast ostatniej zagadki, dołączyć list gratulacyjny.

Polowanie na prezent to wyjątkowa i zabawna , gra dla dzieci w szukanie prezentu, którą Twoje dzieci pokochają. 

efektowny prezent dla dziecka

To, co czyni Polowanie tak wyjątkowym, to to, że wszystko wydaje się dziecku adresowane do Niego. Rzeczywiste lokalizacje pojawiają się w listach i wskazówkach! To zabawna przygoda, którą dziecko zapamięta na bardzo długo.

Co jest wskazówką w zabawie?

Aby rozwiązać niektóre wskazówki, dziecko musi zrobić proste ale ciekawe doświadczenie. Inne wskazówki proszą go o rozwiązanie zagadki rymowanki lub odkodowanie wiadomości. Po rozwiązaniu zadania opisanego przez wskazówkę, dziecko pobiegnie w kolejne miejsce, aby znaleźć następną wskazówkę.

gra w poszukiwanie skarbu dla dziecka

Na przykład, gdy rozwiąże zagadkę, wskazówka może powiedzieć: "Szukaj w pobliżu najzimniejszego miejsca", co powoduje, że dziecko szuka kolejnej wskazówki w pobliżu lodówki lub zamrażarki. Jeśli zainteresował Cię temat zagadek dla dzieci, zachęcamy do przeczytania innego wpisu, gdzie podajemy gotowe zagadki dla dzieci. Skąd wiemy, że Polowanie na prezent spodoba się dziecku? Bo dzieci uwielbiają tajemnice i nowe przygody. Dzięki grze w Polowanie na prezent znajdują się one w centrum uwagi, a centrum uwagi to znów kolejna rzecz jaką dzieci uwielbiają. Mamy w tym temacie również praktykę i zawsze było mnóstwo radości, uśmiechów, ekscytacji podczas zabawy. W naszym przypadku dzieci dłużej pamiętały Polowanie niż bawiły się prezentem. No za wyjątkiem xBoxa  Tu proporcje były odwrotne.

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (nie publikowany)
   Strona WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz:
Przepisz kod: