Wybieramy trampolinie

Wybieramy trampolinie

Na co zwrócić uwagę przy wyborze trampoliny i która trampolina jest najlepsza?

To najczęściej zadawane pytania tych, którzy zdecydowali się na zakup trampoliny ogrodowej. W zasadzie to są najważniejsze pytania i na te pytania odpowiadamy poniżej. Branża trampolinowa eksplodowała w ostatnich latach i istnieje wiele różnych opcji ich wyboru. Jest dużo czynników, które należy wziąć pod uwagę. Trampoliny wydają się być podobne, a każdy twierdzi, że ma najlepszą. Trudno ocenić po samym wyglądzie, który model jest NAJ. Wybierając trampolinę należy wziąć pod uwagę: rozmiar, kształt, system montażu, komfort, klasa jakości i cena.

A co z kolorem? Od neutralnych po uderzające kolory - wszystko jest możliwe o ile zdecydujemy się na właściwego producenta. Najważniejsze parametry to wielkość, system i kształt trampoliny. Zobacz jak w 3 krokach wybrać trampoline. Krok po kroku – wybieramy trampolinie. Skoro trafiłeś na ten artykuł oznacza to, że nadal nie jesteś do końca pewny, która trampolina jest najlepsza dla ciebie? Poniżej w kilku krokach obrazujemy jak znaleźć idealną trampolinę.

1 - Ile masz przestrzeni ? Pierwszym krokiem do podjęcia decyzji, którą trampolinę potrzebujesz, jest znalezienie miejsca i sprawdzenie, ile go masz. Trampoliny są dostępne w rozmiarach tak małych jak 1,4m i tak dużych jak 4,6 m średnicy. I nie zapominaj, że większość trampoliny wymaga dodatkowej bezpiecznej przestrzeni wokół trampoliny – min 1 metr

2- Jaki rodzaj trampoliny wolisz? Trampolina naziemna od stojącej różni się łatwiejszym wejściem oraz trudniejszym montażem, z uwagi na konieczność wykopania dołu. Naziemny model jest prawie niezauważalny na ogrodzie, bo niektóre modele można użytkować bez siatki ochronnej, która w stojących modelach jest absolutnie konieczna.

3. Jaki kształt ci się podoba?

Kolejność kroków przy wyborze może być dowolna. Jeden parametr np. system może zawężać opcje rozmiarowe. Dlatego ważne jest, aby z 3 najważniejszych zacząć od tego, na którym nam najbardziej zależy. To były kroki które należy uwzględnić przy przed nami wybór trampoliny i nie wiemy którą trampolinę wybrać.

Ale który kształt trampoliny ogrodowej jest najlepszy?

Istnieją trzy podstawowe wzory geometryczne trampolin: okrągłe, owalne i prostokątne .

Czy istnieją olbrzymie różnice między tymi kształtami?

Każdy kształt ma swoje mocne strony, a różne kształty nadają się do różnych zastosowań.

Okrągłe trampoliny są najbardziej popularnym kształtem i występują w najszerszej gamie rozmiarowej. Rama okrągła w równym stopniu absorbuje siłę skoku wokół obwodu, przy zachowaniu dobrej mocy wybicia. Ma mniej elementów w porównaniu z prostokątnymi trampolinami, przez co jest szybsza w montażu i jest lżejsza. Mój teść powiedział mi, że okrągły kształt kieruje ruch do środka powierzchni, bez względu na to, gdzie na skłonie użytkownik skacze, co czyni go bezpieczniejszym dla młodszych lub mniej doświadczonych użytkowników. Myślę że coś w tym jest. Dostępne rozmiary to modele od 1,48 do 4,5 m.

Prostokątne trampoliny to wybór raczej dla profesjonalistów lub co najmniej zaawansowanych w skokach użytkowników. Ten kształt ma większe odbicie oraz pochłania więcej siły skoczka, dzięki czemu lądowanie jest bardziej miękkie. Sprężyny działają niezależnie, tworząc stabilny wzlot i lądowanie bez względu na to, gdzie skoczek stoi na macie. Modele prostokątne są bardziej kosztowne w budowie, ponieważ wymagają więcej podpór i elementów mocujących niż okrągłe trampoliny. Nie jesteśmy praktykami tego modelu ale można to łatwo zaobserwować choćby na You Tube oglądając turnieje skoków na trampolinach. Robią wrażenie i na mnie wywarły ogromne wrażenie.

Owalne trampoliny, podobnie jak okrągłe to kształt odpowiedni dla początkujących. Zajmują mniej miejsca w ogrodzie niż okrągła wersja, ale mają zdecydowanie mniejszy asortyment. Mam wrażenie że jej podstawową zaletą jest unikalny kształt . Jaka jest różnica między trampoliną stojącą a naziemną. Na którą trampolinę się zdecydować

Na naziemna czy stojąca?

Trampolina naziemna:

Mniej widoczna w ogrodzie

Montaż zajmuje więcej czasu, ponieważ trzeba wykopać dół w ziemi

Łatwy dostęp z poziomu gruntu.

Dostępne z siatką zabezpieczającą lub bez niej

Trampolina stojąca:

Mocno widoczna w ogrodzie

Natychmiastowy montaż

Utrudniony dostęp - wyższy stopień

Zawsze wyposażona w siatkę bezpieczeństwa

Dodatkowe akcesoria

Akcesoria do trampoliny to cenny dodatek.

Drabinka, bywa w pakiecie. Jeśli jej nie ma to nic straconego. możesz z niej zrezygnować całkowicie przy starszych dzieciach lub zastąpić ją innym przedmiotem. Nasze dzieci prosiły o zdemontowanie drabinki , wolały skrzynie, którą dodatkowo adoptowaliśmy na przechowywanie dla piłek. Kto ma małe dziecko powinien szczególnie uważnie rozważyć drabinkę. Drabinki umożliwiają łatwy wejście i wyjście z platformy trampolinowej. Usunięcie drabiki pomiędzy użyciami powstrzymuje małe dzieci przed dostaniem się na trampolinę bez nadzoru osoby dorosłej.

Dolna osłona. Ten element przez wielu jest ignorowany, również przez nas został pominięty przy zakupie. Okazuje się ten kto ma psa, szczególnie powinien przemyśleć ten dodatek. Niższa obudowa uniemożliwia zwierzętom i dzieciom przebywanie pod trampoliną. Utrzymuje również kulki, inne przedmioty pod trampoliną. Dzieci i zwierzęta domowe mogą doznać obrażeń, przechodząc pod trampoliną podczas użytkowania, a przedmioty pod matą do skoków mogą zranić użytkownika. Nasz pies szybko zweryfikował potrzebe zakupu dolnej obudowy. Ponadto dzieci nie patrza czy ktoś skacze na trampolinie, i beztrosko potrafią wchodzić pod trampolinę po piłke.

Są również bardziej ciekawe dodatki tak oczywiste w swoim zastosowaniu, że ogranicze się tylko do ich wymienienia: kosz, bramki, namiot, pokrowiec na mate (przydaje się na zime)

Wpis jest bardzo obszerny a została nam jeszcze najważniejsza kwestia: Bezpieczeństwo na trampolinie. Czytaliśmy wiele na ten temat w sieci i mamy wrażenie, że bezpieczeństwo związane z trampoliną zostało mocno zdemonizowane. Uważamy, że nie jest tak źle jak opisują to niektóre blogi, jednak takie stwierdzenie wymaga znajomości pewnych kwestii.

Tak jak masz zasady wg których zapinasz pas w aucie lub zakładasz kask rowerowy, lub nie możesz biegać na basenie, tak i powinieneś mieć zasady dotyczące bezpiecznej zabawy na trampolinie. Jeśli przestrzegasz podstawowych zasad bezpieczeństwa na trampolinie, możesz wyeliminować lub zminimalizować większość urazów na trampolinie. Taka trampolina staje się nie mniej ryzykowna niż gra w tenisa czy bieganie. Najczęstszą przyczyną obrażeń doznawanych na trampolinie jest nie stosowanie się do wytycznych ustalonych przez producentów

Wskazówki dotyczące trampoliny:

Sprawdzaj nadmierne zużycie i wymieniaj wszystkie zużyte, brakujące lub uszkodzone części.

Dbaj o to, aby przestrzeń wokół trampoliny była wolna od wszelkich przeszkód.

Nie montuj jej w pobliżu ścian, słupów, ogrodzeń, krzewów i chodników.

Nie parkuj blisko, auta, roweru.

Zamontuj trampolinę na płaskiej powierzchni, aby zminimalizować ryzyko przewrócenia się urządzenia i użyj dodatkowych kotw ziemnych, aby w razie silnych wiatrów nie mieć problemów z jej przemieszczeniem.

Nie przekraczaj dopuszczalnej wagi zalecanej przez producenta. Każda trampolina powinna mieć takie ostrzeżenie w widocznym miejscu.

Wskazówki dotyczące użytkowników:

Na trampolinie unikaj biżuterii, ubrania z pętelkami, haczykami lub sznurkami do ściągania – zaplątanie się może być niebezpieczne.

Nie skacz, trzymając twarde / ostre przedmioty.

Nie używaj trampoliny, jeśli jesteś pod wpływem narkotyków lub alkoholu.

Nie skacz z urządzenia.

Nie używaj trampoliny jako platformy do skakania na coś innego.

Skacz przy zamknięty zamku.

Tylko jedna skacząca osoba na raz może korzystać z trampoliny. Obserwatorzy powinni przyglądać się z zewnątrz.

Nie używaj ramki jako uchwytu, aby podciągnąć się na trampolinie.

Nie skacz, jeśli mata jest mokra i śliska.

Nie skacz, jeśli pod urządzeniem znajdują się przedmioty, ludzie lub zwierzęta

I na koniec podkreślam najważniejsze:

Skoki solo eliminują największe źródło obrażeń – im więcej dzieci na trampolinie tym większe ryzyko wypadku !

Skoki w centrum maty, zapewnia duży margines błędu w przypadku nieuniknionego potknięcia.

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (nie publikowany)
   Strona WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz:
Przepisz kod: