Zabawki ogrodowe dla dzieci inne niż wszystkie

Zabawki ogrodowe dla dzieci inne niż wszystkie

Jeśli chodzi o zabawki ogrodowe dla dzieci to w sklepach mamy mniejszy wybór od zabawek domowych. Czym się różnią zabawki ogrodowe dla dzieci od zabawek domowych? Przede wszystkim rozmiarem. Czasem bywa, że ogrodowa zabawka to ta sama zabawka ale w rozmiarze XL. Na przykład bierki XL, domino XL. Zabawki ogrodowe mają jedną zasadniczą przewagę nad domowymi zabawkami. Jest to kontakt ze światem zewnętrznym. Nie trzeba się rozpisywać nad pozytywnym wpływem świeżego powietrza i zaletami dodatkowego ruchu u dzieci. To znany i powszechny dodatek jakie mają zabawki ogrodowe dla dzieci, bo zwykle wymagają większego zaangażowania niż domowa zabawka. To chyba najcenniejsza zaleta – aktywizacja dziecka. Im częściej dziecko bawi się na zewnątrz tym zdrowiej dla niego, bo czas zabawy na świeżym powietrzu to czas, w którym dziecko rozwija swoje zdolności motoryczne, tworzy bogatszy język i umiejętności społeczne oraz zaczyna wykorzystywać swoje zmysły, aby lepiej reagować i wchodzić w interakcje ze światem wokół siebie. Dlatego zawsze polecamy wybierać takie zabawki ogrodowe dla dzieci, które pomagają im w nauce korzystania z ich ciał i rozwijaniu odporności dzięki wspinaczce i zabawnym przeszkodom.

Dla 1 i 2-latków z zabawkami nie mamy zazwyczaj kłopotów. Takie maluchy będą cieszyć się prawie każdą zabawką dopasowaną do ich wieku. Zasada jest jedna – im prostsza w konstrukcji zabawka tym lepiej.

Najlepsza zabawa dla 2 i 3 latka to kopanie lub cokolwiek do zabawy i gry w wodzie, piasku i błocie. Zatem każda zabawka, która nadaje się do tego celu będzie najlepsza dla 2 i 3 latka.

Dla dzieci od 4 lat zaczyna się trudniejszy wybór. Klasykiem są klocki XXL. Sprawdzą się do zabawy w ogrodzie i domu. Jako tama, zapora, domek, tor przeszkód, i co tam jeszcze uda się zbudować….Ale klocki dla dzieci znają i pamiętają wszyscy od dawien dawna. Chcemy przywołać inną zabawę, starą jak świat, którą na pewno znasz ale prawdopodobnie zapomniałeś o niej. Zabawa animacyjna. Najlepszy będzie zestaw animacyjny, który zawiera kilka zabaw, m.in. worki do skakania, łyżeczki i jajka, taśmy do wyścigów. Nasz zestaw został tak dobrany, że do zabawy potrzebujesz tylko dzieci. A zabawa z jedynakiem też jest możliwa z tym zestawem. Wielką zaletą tej zabawy jest gwarantowana „beczka śmiechu”, bo nie sposób się nie uśmiać gdy jajko spada na ziemie a zwłaszcza, gdy do zabawy wykorzystasz prawdziwe jajko! Każda zabawa z tego zestawu jest mocno aktywizująca dziecko. Rozwija mięśnie całego ciała, kształtuje równowagę, jest przy tym bardzo emocjonująca i śmieszna. Zestaw jest świetny do nauki współpracy i rywalizacji oraz przegrywania i wygrywania. Można używać w domu oraz na ogrodzie, gdzie tyko chcecie.

Kolejna propozycja to "zawsze modna i niezastąpiona" zabawka ogrodowa czyli hulajnoga dla dzieci. I mamy dla Was coś więcej, bo rowerek-hulajnoga. KIDO ENERO wymyślił bardzo sprytny projekt. Przeznaczony jest dla dzieci do nauki koordynacji ruchowej oraz utrzymania równowagi. To najlepsza alternatywa dla rowerów z bocznymi kółkami, dzięki którym jazda na klasycznym rowerze stanie się przyjemna oraz łatwa w opanowaniu. Regulowana wysokość kierownicy pozwala dopasować rowerek do wzrostu dziecka, a wąskie siodełko ułatwia odpychanie. Za pomocą jednego kliknięcia oraz obrotu kierownicy wokół własnej osi zamienia się w hulajnogę. Pojazd łączy w sobie dwa rodzaje ulubionych zabaw dzieci, które dają mnóstwo frajdy i jednocześnie rozwijają zmysł równowagi i koordynację ruchową. Jak widzicie minęły czasy mocowania kół treningowych do pierwszego roweru Twojego dziecka. Zapomnij o ciężkiej nauce jazdy na dwóch kółkach. Po zabawie na rowerku biegowym, nauka jazdy na dwóch kołach to przysłowiowa bułka z masłem. Uczenie się samodzielnej jazdy na rowerze jest już bezstresowe, pozwalając więcej czasu z mamą i tatą na uczenie zamiast na trudy.

Dzieci, które się szybko nudzą i wyrosły z hulajnogi możecie zainteresować francuskim wynalazkiem FLYPE. To nowoczesna zabawka dla starszych dzieci. To gra umiejętności i twórczego ruchu. Z tą zabawką można nawet tańczyć. Trudno było doszukać się zabawki dla starszych dzieci wielozadaniowej i wystarczająco interesującej. Ale się udało ! Nie jest to zabawka typu mam w ręce i już kręcę. Zabawka wymaga odrobine starań, aby ją opanować. Ale osobiście ją przetestowaliśmy i zdecydowanie polecamy. My już umiemy nieźle kręcić i poznaliśmy efekt WOW. Naprawdę jest WOW. I mimo fazy niedowierzania, że tym się da bawić , to my dorośli nauczyliśmy się bawić jak dzieci. Niezwykłe było to doświadczenie, bo to nasze dzieci nauczyły nas się tym bawić i były z nas dumne !

Mamy nadzieję podobają się Ci nasze nietypowe zabawki ogrodowe dla dzieci, a po przeczytaniu tego posta wyjdziecie na zewnątrz się pobawić :)

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (nie publikowany)
   Strona WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz:
Przepisz kod: